Güney Fransa – Nice / Cannes

Devam edecek dedim ama epey ara verdim malum sebeplerden. Başlıkta Güney Fransa yazdığına bakılmasın, aslında bu da Kuzey İtalya seyahatimizin bir parçası. Politik sınırlar benim de başlığıma yansıdı, zararı yok. Kıyı aynı, deniz aynı ama insanlar yaşamlar farklı sonuçta.

Apricale’den yola çıktık bir sabah. Kahvaltıyı Nice’de yapmaktı amacımız. Kruasan artı kahve ikramları bitmeden yetiştik neyse. Mayıs ayına yakışır bir güneş vardı ceketlerimizi yan sandalyeye bıraktıran. Kahvaltı muhteşemdi. Tereyağı ve tatlı hamurun aromalı çayda kendinden geçişi. Başka bir şey lazım değil.

DSC_8209

Bir Akdeniz kenti Nice. Zorlarsanız İzmir’e benziyor sahili. Hava serin olmasına rağmen denize girenler vardı. (Bense tüm seyahat sırasında sadece ayaklarımı sokabildim denize. Bu gezinin en acıklı hikayesi!) Akdeniz mavisini tarife gerek yok, bir fotoğraf yeter.

DSC_8212

Çok oyalanmadık sonra, Cannes’a devam ettik. Otoban değil de sahil yolunu takip ettik gidişte hep, yol uzadı elbet ama maksat sahilleri dolaşmak değil mi zaten baştan beri. Otobanın memleketinden gelmişiz, biraz tali yol keyfi sürelim.

DSC_8219

Geçtiğimiz hafta film festivali vardı. Biz gittiğimizde kırmızı halı filan kalmamıştı ama bazı artizlerin el izleri baki. O meşhur merdivenler boşken o kadar da ihtişamlı görünmedi gözüme. Ya da her şey belki daha normal renkli cam abartması olmadan.

DSC_8220

DSC_8236

Epey dolaştık, büyük bir şehir değil zaten. (Istanbul yanılgısı.) Akşam yemeği yorgunluğumuzu aldı. Deniz kenarı küçük bir restoran. Bir iki turist masası ile iş çıkışı gelmiş şen şakrak yerliler. Ayıptır söylemesi, sebze yatağında levrek. Uyandırmadan yedik!

DSC_8225

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s